Hydraulické těsnění

Pneumatické a hydraulické těsnění patří mezi naše další produkty. Těsnící prvky mají rohodující vliv na návrh, funkci a životnost hydraulických a pneumatických válců. To platí jak pro pístnicová, tak pro pístová těsnění. Ke splnění požadavků na funkční řešení je požadována těsnost, odolnost proti opotřebení a extruzi do spáry, snášenlivost s pracovními médii, odolnost proti vysokým a nízkým teplotám, nízké tření, kompaktní tvar a jednoduchá instalace.

Hydraulické těsnění, jeho typy a kritéria pro výběr

Typy hydraulického těsnění a jeho parametry závisí na konkrétních aplikacích. Pro navrhnutí co nejvhodnějšího typu těsnění a materiálu je nezbytné definovat požadované provozní podmínky. Mezi základní informace pro výběr těsnění patří: pracovní tlak, teplota, rychlost a médium. Díky těmto údajům jsme schopni zajistit nejlepší volbu materiálů a techniku zpracování.

Dodáváme stírací kroužky, těsnění pístů a další těsnění

Specializujeme se na atypickou výrobu a výrobu malých sérií (např. stírací kroužky, opěrné kroužky, různé druhy těsnění, atd.). Funkční spolehlivost a životnost těsnění závisí ve velké míře na kvalitě a konečné úpravě povrchu, který má být těsněn. Těsněný povrch nesmí obsahovat žádné rýhy, zářezy, póry nebo stopy po obrábění. Klademe velký důraz na konečnou úpravu povrchů, především u dynamických povrchů (těsněná plocha).

Dodáváme:

  • těsnění pístů
  • těsnění tyčí
  • stírací kroužky
  • vodící kroužky
  • opěrné kroužky
  • rotační těsnění

Přehled všech profilů těsnění naleznete zde:
Strana 1
Strana 2