Ventily do potrubí

Ventily do potrubí jsou dalším sortimentem, který nabízíme. Ventilů existuje široké množství a v základu je dělím na jednosměrné, oboustranné, sedlové, tlakové, pojišťovací, koluvé, manometrové a další.

Kulový ventil

Kulové ventily nabízíme v několika provedeních. Nejčastěji se používá dvoucestný nebo trojcestný ruční rozvaděč. Kulové rozvaděče se využívají pro regulaci průtoku a při otevření/uzavření nemá žádné prosaky.

Redukční a tlakové ventily

Tlakové ventily se používají k regulaci technických plynů – může se jednat například o dusík, acetylen, argon a další řadu plynných látek používaných například v potravinářství, zemědělství a v dalších oblastech. Tlakové ventily se běžně používají i v domácnosti, například u termo produktů, jako jsou kamna či bojlery.

Pojišťovací ventily

Pojišťovací ventily typu VMP jsou vhodné pro nastavení maximálního pracovního tlaku v hydraulickém okruhu. Jejich robustní konstrukce je oblíbená pro svou přesnost a spolehlivost a má uplatnění i v hydraulice stacionární. Tří pásové rozdělení s kalibrovanými pružinami různých tuhostí slouží k citlivému nastavení požadované hodnoty tlaku. Nabízíme jak přímořízené (VMP10 a VMP20), tak nepřímořízené ventily (VMP30). Mezi náš další sortiment produktů patří unifikované vlastní ventily a zakázková výroba ventilů.

Nenašli jste tu ventil, který sháníte? Nevadí! Zkontaktujte nás a technici se rádi podívají, zda typ, který sháníte, nemáme zrovna na skladě.